Projektové dny

Děti ve třídě si první projektový den vyzkoušely pokusy s vodou, ledem a vzduchem. Poznávaly vlastnosti látek, vyzkoušely si práci s 3D pérem. Vytvořily si bublifuk a směs na výrobu bublin z vody, jaru a medu. Jak se jim líbilo, se můžete přesvědčit zde a také tady. Projektové dny jsou hrazeny ze Šablon III. Více o projektových dnech.

Druhý projektový den si děti vyzkoušely navrhnout a postavit ve skupinkách vlastní mrakodrap ze speciální stavebnice.

28. dubna se uskutečnil třetí projektový den, kde si starší děti vyzkoušely zábavné programování malého robota. Sami se na chvíli proměnily v roboty a chodily po dráze. Pak vytvořily ve skupinkách dráhu pro robůtka a za úkol měly i kódování. Zjistily, že robota se vůbec nemusí bát, snažily se ho naprogramovat správně, což není zrovna snadné. Nakonec řekly, že programování je vlastně zábava.

Co děti ještě čeká?
Bádání a experimentování, pokusy s materiály z kuchyně a přírody. A nakonec logické hádanky a šifry, informatika a matematika v zábavných úkolech.